درباره ما

معرفي شرکت بروجن خودرو :
شرکت بروجن خودرو (سهامي خاص ) در تاريخ 24/2/1385 با شماره ثبت 1442 در شهرستان بروجن تاسيس گرديد و هدف آن طراحي و توليد و مونتاژ انواع خودروهاي عمومي و سواري و انواع خودرو با کاربرد خاص و توليد قطعات مربوطه ، ايجاد تعميرگاههاي مجاز ، خدمات بعد از فروش در سراسر کشور ، انجام کليه امور بازرگاني در رابطه با اهداف شرکت ، اخذ نمايندگي از شرکتهاي خارجي و داخلي و يا اعطاي نمايندگي به شرکتهاي خارجي و داخلي مطابق قوانين جمهوري اسلامي ايران در رابطه با اهداف شرکت ، دريافت تسهيلات بانکي داخلي و خارجي ، گشايش اعتبارات لازم و شرکت در بورس ميباشد.
شرکت بروجن خودرو در شهرک صنعتي بروجن ودر استان چهارمحال و بختياري در مرکز کشور جمهوري اسلامي ايران واقع شده که فاصله اي معادل نود کيلومتراز اصفهان دارد و در مجاورت سي کيلومتري مجتمع فولاد مبارکه قرار گرفته است . بروجن چهار راه ارتباطي استانهاي اصفهان ، خوزستان ، کهکيلويه و بوير احمد و فارس با استان چهارمحال وبختياري ميباشد.


انگيزه تاسيس شرکت بروجن خودرو
صنعت خودرو کشور ما طي چند سال اخير با رفع نقصانهايي مانند پائين بودن ميزان کيفيت توليد و بالا بودن قيمت و آلايندگي با مشارکت و بهره گيري از تجارب و تکنولوژي شرکتهاي خارجي قدمهاي اوليه را در راه شکوفائي اين صنعت برداشته است و براي رسيدن به خودکفايي صنعتي در زمينه توليد خودرو و رفع نيازهاي کشور و صادرات به بازارهاي هدف هنوز راه طولاني در پيش دارد. لذا به منظورکمک به خودکفايي و رفع نيازهاي بخش حمل و نقل مسافري و بار و از آن مهمتر به منظور توسعه استان و ايجاد اشتغال پايدار و ايجاد زمينه هاي شکوفايي فرزندان اين مرز و بوم ، شرکت بروجن خودرو تاسيس شد و پس از طي مراحل کارشناسي و تائيد وزارت صنايع و معادن ، در تاريخ 8/8/1385 جواز تاسيس شرکت بروجن خودرو توسط سازمان صنايع و معادن استان چهارمحال بختياري صادر گرديد .
هدف گذاري توليد
با توجه به بررسي هاي انجام گرفته در واحد تحقيقات اين شرکت هم اکنون نياز کشور به توليد خودروهاي جمعي مسافري خصوصا ميني بوس و ميدي باس بيش از چهار برابر ظرفيت توليد کارخانجات موجود بوده و همچنين با توجه به موقعيت ايران در بين همسايگان و وجود بازار مصرف اينگونه محصولات در اين کشورها توليد خودرو خصوصا خودروهاي جمعي داراي توجيه بوده و زمينه اشتغال مناسبي را فراهم مينمايد و استان را با سرعت بيشتري بسوي توسعه سوق خواهد داد. لذا ايجاد شرکت بروجن خودرو در 2 فاز کاري و يک فاز توسعه اي برنامه ريزي شده است که عبارتند از:

فاز يک
طرح توليد ميني بوس و ميدي باس با طول هاي 6 تا 9 متر و ظرفيت مسافري 18 تا 33 نفر صندلي براي 1000 دستگاه در سال پيش بيني گرديده که اين محصولات ميتواند با طرحهاي مختلف در مشخصات فني و ظاهري با توجه به کاربرد هاي گوناگون و مورد نياز مشتري توليد گردند.در اين فاز اقدامات لازم شروع شده که عبارتند از:
1- توليد ميني بوس با نام SAHARو برند ISUZU به سفارش شرکت بهمن ديزل که تا سال 1391 بالغ بر 1350 دستگاه ميني بوس به بازار عرضه شده و هم اکنون در بخش هاي مختلف مسافربري کشور در حال کار ميباشند.(يک خط مونتاژ و خط اتاقسازي با کليه جيک و فيکسچرهاي مربوطه نيز به شرکت بهمن ديزل فروخته شد که توليد اين ميني بوس را در قزوين ادامه دهند).2- در سال 1390 طرح ميني بوس ديگر بنام ROSE در شرکت با موفقيت نمونه سازي گرديد که اين ميني بوس با گذراندن تستهاي استانداردي موفق به اخذ تاييديه از سازمان استاندارد ملي ايران شد و مراحل قانوني پلاک گذاري آن انجام و يک نمونه از اين ميني بوس ROSE با برند BKC که برند بروجن خودرو ميباشد شماره گذاري گرديد. ولي بر اثر شرايط نامطلوب اقتصادي حاکم بر کشور متوقف ماند.

3- طرح ميني بوس ويستا VISTA که يک طرح مدرن بوده و داراي برتري فوق العاده ميباشدکه امتيازات اين ميني بوس نسبت به ساير ميني بوسهاي موجود عبارتند از:
1- قرار گرفتن موتور اين ميني بوس همانند اتوبوس در انتهاي خودرو به منظور به حداقل رساندن صداي موتور در داخل اتاق و همچنين حذف يک منبع حرارتي از داخل اتاق و دسترسي سريع و آسان به موتور و اجزاء آن اشاره کرد.
2- مزيت ديگر ميني بوس VISTA سيستم تعليق آن ميباشد که سيستم تعليق فنر تخت حذف شده و بجاي آن از سيستم تعليق فنر بادي(AIR SUSPENSION) استفاده شده است که ارتعاشات ناشي از جاده به شاسي و اتاق به شدت کاهش يافته و ميني بوس نرمتر حرکت ميکند و ارتعاشات سريعتر مستهلک ميگردند که سرنشينان ميني بوس احساس راحتي بهتري خواهند داشت و عمر خودرو نيز بيشتر ميگردد.
3- با جابجايي موتور به قسمت عقب ميني بوس امکان استفاده از فضاي داخل اتاق حداقل به مقدار 20% اضافه شده که اين فضاي قابل توجهي در صندلي گذاري و راحتي سرنشينان ميباشد.
نمونه سازي اين ميني بوس در سال 1390 شروع شد و يک نمونه از اين ميني بوس با موتور IVECO به قدرت 105 کيلووات ساخته شده ولي بعلت تحريم هاي داخلي کشور متوقف گرديده است.

 


4- طرح اتاق ميدي باس 33 نفره که درسال 1386 براي شرکت زامياد شروع شد و تا مرحله ساخت 2 نمونه پيش رفت ولي بعلت نقايص شاسي خريداري شده توسط شرکت زامياد از DAEWOO کره جنوبي و درگيريهاي سياسي بين مديران آن شرکت اين پروژه متوقف ماند.

اميد است با بهبود يافتن شرايط اقتصادي کشور و برداشته شدن تحريمهاي داخلي توسط دولت ، بتوانيم در راستاي اقدامات انجام شده و خدمت به بخش حمل و نقل مسافري فاز اول را با موفقيت به سرانجام برسانيم.


فاز دو
توليد خودروهاي با ظرفيت بيش از 8 نفر تا 14 نفر (ون) و همچنين توليد وانت و خوروهاي سبک کارگو ميباشد.
به همين منظور با توجه به تجربه شرکت کارنو در زمينه ون مسافري در سالهاي اخير ، در سال 1392 شرکت بروجن خودرو و شرکت کارنو فعاليت خود را در زمينه اين محصول آغاز نموده و ون مسافري 12 نفره VANTA که يک محصول روز ميباشد را انتخاب و اميد است در آينده نزديک به بازار عرضه گردد.

فاز توسعه اي
گام اول اين فاز با تهيه 42 هکتار زمين و عمليات خاکبرداري و تسطيح و حفر چاه آب و همچنين تهيه نقشه هاي مستحدثات و طراحي سالن ها از سال 1388 شروع شده و تا کنون عمليات ساخت فندانسيون سالن توليد 28000 متري به پايان رسيده است.
ولي با عدم تحقق وعده هاي مسئولين در سالهاي گذشته اين طرح متوقف شده است.

 

شما اینجا هستید: Home معرفی شرکت درباره ما